Sprey Poliüretan Köpük Çatı Arası Yalıtımı

Çatı Arası Yalıtım

Çatı arası izolasyonu binanın ısı kaybında yüksek tasarruf sağlar. Sprey poliüretan çatı arası izolasyonunda ulaşılması zor noktalara ve çatlak yada kırılmış bölgelere de nüfus ettiğinden tavan arası izolasyonu 100% sağlanır. Çatı arası yalıtımı için sprey poliüretan en verimli malzemedir.

Ek yeri olmayan sprey poliüretan ile ısıtılmayan çatı arası zemin uygulamasında mükemmel sonuç elde edilir. Özellikle saçak köşe noktalarındaki hava boşluklarının dolgusu ve çatı dikme zemini etrafındaki dolgu uygulaması, ısı köprüsü oluşmasına izin vermeyeceği gibi kuşların çatı aranıza girmesine müsaade etmez. Ayrıca kiremit veya çatı kaplamanızdan sızma ihtimali olan sular yekpare sprey poliüretan üzerine damlasa veya aksa bile alt kattaki daire tavanına ulaşamaz. Sonuç olarak, yüksek yoğunluktaki sprey poliüretan uygulaması kuşların çatınızın arasına girmesine veya yuvalanmasına müsaade etmeyerek, çatı arası yalıtımınızı ömrünüz boyunca bir daha düşünmemenizi sağlar.

sprey poliüretan köpük çatı arası yalıtımı TSE damgalı olmalı, ateşe dayanmalı ve böcek tutmamalıdır. Uzun yıllar bozulmamalı, gerekirse küçük su sızıntılarını geçirmemelidir. Isı yalıtımı ile beraber ses yalıtımı da sağlamalıdır. En az 3 santimetre tatbik edilmeli, yüksek ısı yalıtımı sağlamalıdır. Yüksek verimli ses izolasyonu sağlamalıdır. Terleme sorununu ortadan kaldırmalıdır. Kalıp hataları düzeltebilmeli ve koku yapmamalıdır.

Diğer ısı ve ses yalıtımı araçları arasında, sprey poliüretan köpük çatı arası yalıtımı hem uygun hemde zamandan tasarruf sağlaması yönünden öne çıkmaktadır. Yoğun ilgi gören bu ürün sizlerinde hoşuna gidecektir.